تبلیغات در اینترنتclose
اصول انتخاب رشته کارشناسی ارشد
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
اصول انتخاب رشته کارشناسی ارشد
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی روانشناسی و مشاورهاصول انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تعداد بازدید : 240
نویسنده پیام
amlq3457 آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت : 11 /2 /1397
اصول انتخاب رشته کارشناسی ارشد
اصول انتخاب رشته کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد، برای داوطلبان ، مقطعی پس از دانش آموختگی از مقطع کارشناسی است. داوطلبان به دلیل اینکه در مقطع کارشناسی ارشد، اشراف اطلاعاتی نسبتا بهتری از مقطع کارشناسی درباره رشته های مهندسی و مدیریت و علوم انسانی و پزشکی و هنر دارند و در مدت تحصیل در مقطع کارشناسی، باید اطلاعات خوبی درباره رشته های مرتبط و غیر مرتبط با رشته خود بدست آوردند، از شما انتظار می رود که انتخاب رشته ای حرفه ای تر از زمانی که در کنکور کارشناسی شرکت می کردید، داشته باشید. بعد از حدود دوماه کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند.تحلیل صحیح در نتایج کنکور کارشناسی ارشد و نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد این آزمون برای انتخاب رشته و گزنش بعدی مهم وسرنوشت ساز است.در ادامه مطلب اطلاعات کامل در زمینه نحوه و نکات انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد و سراسری توضیح خواهیم داد.

تعیین اولویت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آزمون، داوطلبان در موقعیت حساس تری نسبت به مرحله آزمون، یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند.در مقطع کارشناسی ارشد دوره های مورد پذیرش برای دانشجویان عبارتند از : دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، غیر انتفاعی و مجازی که در ذیل به آنها اشاره می شود. اولین و مهمترین کار برای شروع مراحل انتخاب رشته، دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد است. هر رتبه ای که به دست آورده اید، بهتر است به ترتیب مقابل عمل کنید: ابتدا کد رشته های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی و در نهایت کد رشته های مجازی را انتخاب کنید.هیچ گاه انتخاب رشته را تنها بر یک معیار علاقه شخصی صرف - بازار کار یا بازار کار، منهای علایق شخصی و آکادمیک، انجام ندهید. همه فاکتورهای شخصی و علاقمندی و اقتصادی و سبک زندگی خود را در انتخاب رشته لحاظ کنید و برای آن، اولویت در نظر بگیرید. برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد و شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 در تاریخ 97/2/6 و 97/2/7 نوبت به نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 و نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97 پس از آن نوبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد می رسد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیمه دوم مرداد ماه سال جاری انجام می شود. زمان دقیق آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 مشخص می گردد. به محض اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 حتما در سایت و کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد تا شما داوطلبان گرامی فرصت محدود انتخاب رشته را از دست ندهید. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد پیگیر آخرین اخبار مربوط به کارشناسی ارشد باشید. با توجه به اين که گزينش نهايی داوطلبان ، براساس نمره کتبی و معدل مؤثر آن ها خواهد بود لذا تقدم و تأخر انتخاب ها هيچ تأثيری در پذيرش يا عدم پذيرش آن ها نخواهد داشت، يعني 80% نمره کتبی به اضافه معدل تراز شده در نظر گرفته می شود.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 و انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 صحیح و اصولی، آگاهی از مواردی از جمله رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیر گروه و تراز (نمره کل) رتبه و درصدهای هر درس و کد رشته، گزینش بمی و منطقه ای و ظرفیت پذیرش رشته ها در کنار معدل و تراز ، اهمیت دارد. یعنی همه این فاکتورها را باید در انتخاب رشته خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها در نظر بگیرید. کلیه این اطلاعات در دفترچه کارشناسی ارشد ارائه شده است که لازم است به دقت این موارد را مطالعه کنید و 100 رشته را انتخاب نمایید.برای یک انتخاب رشته موفق که جای هیچ گونه حسرت و اشتباهی در آن باقی نماند بایستی به یک سری نکات مهم و ارزشمند پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد توجه نمایند و چنانچه به این نکات اشراف ندارند می توانند با استفاده از تجربیات مشاوران ما یک انتخاب رشته صحیح و کامل داشته باشند که پیشنهاد می کنیم برای راهنمایی خود در مرحله انتخاب رشته و شناسه انتخاب رشته آزاد که یک مرحله حساس می باشد با ما در تماس باشید.همانطور که گفته شد انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود و نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

داوطلبان در کارشناسی ارشد چگونه باید انتخاب رشته کنند؟

پس از مطالعه دفترچه کد رشته محل های مورد علاقه خود را در برگه ای یادداشت کنید سپس مرحله چینش کد رشته محل ها فرا می رسد. شما باید در انتخاب رشته چینش حرفه ای داشته باشید. چون شما امکان انتخاب 100 رشته محل را دارید، انتخاب های خود را باید به صورت خوش بینانه، بدبینیانه و واقع بینانه تنظیم کنید.100 انتخاب خود را به سه قسمت ( خوش بینانه، واقع بینانه، بدبینانه ) تقسیم کنید و چند انتخاب اول را به رشته های مورد علاقه خود و بدون توجه به رتبه و ترازتان اختصاص دهید ( انتخاب خوش بینانه ). چند انتخاب بعدی را نیز به رشته هایی که با توجه به رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد اختصاص دهید ( انتخاب واقع بینانه ) و چند انتخاب آخر را نیز مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالاست ولی علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت اجبار و عدم قبولی در دو دسته اول مایل به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید ( انتخاب بدبینانه )

سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - 09:24
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ