عوارض ایمپلنت
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
عوارض ایمپلنت
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69عوارض ایمپلنت

تعداد بازدید : 222
نویسنده پیام
bita021 آفلاین


ارسال‌ها : 29
عضويت : 5 /9 /1397
تشکر ها: 25
تشکر شده : 93
عوارض ایمپلنتایمپلنت نیز مانند هر عمل دیگری می تواند عوارضی داشته باشد و لازم است برای کاهش این عوارض آن ها را بشناسید و باید گفت اغلب عوارض ایمپلنت طبیعی و قابل برگشت است و جای نگرانی نیست.

عوارض ایمپلنت:

1-خارج شدن روکش:

در سال اول روکش های دندان با چسب موقت چسبانده می شود و احتمال افتادن روکش در سال اول وجود دارد و در صورتی که روکش موقت دندان بیافتد باید برای چسباندن مجدد روکش روی ایمپلنت به دندان پزشک مراجعه شود و در صورتی که شرایط استاندارد باشد با چسب دائمی روکش چسبانده می شود.

2-لق شدن روکش:

احتمال لق شدن روکش در برخی موارد که فشار در برخی نواحی بیش از حد معمول باشد وجود دارد.این لق شدن ممکن است در قسمت پایه رخ دهد که اصولا بعد از پیوند نباید ایمپلنت دندان حرکتی داشته باشد و جراح برای گذاشتن پروتز باید توجه کند که ایمپلنت به طور کامل جوش خورده باشد .و در برخی مواقع ممکن است درهنگام گذاشتن پروتز
ایمپلنت به طور کامل چسبیده و سفت شده باشد ولی بعدا در اثر فشار شل شود که دلیل این شل شدن این است که به جای چسبندگی استخوانی به سطح ایمپلنت بافت فیبروز به آن می چسبد و در چنین مواقعی که پایه ایمپلنت شل می شود باید روکش و پایه به طور کامل خارج شوند و پایه جدید جایگزاری شود.

یا ممکن است پروتز روی ایمپلنت به دلیل جدا شدن چسب و یا بلند بودن روکش شل شود و در این حالت که شیوع بیشتری دارد پروتز جدا می شود و اندازه آن بررسی می شود و مجددا چسبانده می شود.

یا در حالتی دیگری ممکن است پیچ متصل کننده رویی پروتز به پایه شل شود.که اغلب به دلیل کوتاه بودن پیچ و تطابق نداشتن با اباتمنت در ایمپلنت های ارزان و کره ای این اتفاق می افتد.

3-شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت و شکستگی پروتز:

احتمال شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت بر اثر فشار زیادی که به روکش وارد می شود وجود دارد که اغلب در اثر دندان قروچه این اتفاق ممکن است بیافتد و یا دراثر زیر دندان رفتن سنگ .در صورت بروز چنین اتفاقی پروتز توسط پزشک خارج و درمان می شود.

4-شکستگی بدنه ایمپلنت:

احتمال وقوع این عارضه بسیار کم است اما نمی توان گفت غیر ممکن است.این عارضه در صورتی که فشار بسیار زیاد به ایمپلنت وارد شود در مواردی که پروتز دندان به صورت نا مناسب کار شده باشد و باعث انتقال فشار ها از مرکز به اطراف ایمپلنت شود ممکن است رخ دهد.

5-عفونت:

بسیاری از مردم از عفونت پس از انواع جراحی می ترسند و همه علائم پس از جراحی را نشانه عفونت می دانند در صورتی که چنین نیست و بسیاری از تورم و ترشح ها به دلیل عفونت نیست و پدیده های طبیعی پس از جراحی است.و برای جراحی ایمپلنت ترس بیش از حد و غیر منطقی از عفونت اشتباه است.برای مثال قبل از کاشت ایمپلنت باید میزان استخوان فک بررسی شود و در صورت نیاز از پیوند استخوان قبل از ایمپلنت استفاده شود به طوری که دیواره استخوانی به طور کامل ایمپلنت را در محاصره قرار دهد و در صورتی که ایمپلنت به طور کامل به استخوان فک جوش نخورد نمی توان روی آن روکش قرار داد و ممکن است نیاز به برداشتن ایمپلنت باشد که در این صورت فکر به اشتباه فکر می کند که دلیل برداشتن ایمپلنت عفونت بوده است .اما چنین نیست و احتمال عفونت در جراحی ایمپلنت بسیار کم و نا چیز است و با رعایت بهداشت دهان و دندان و با توجه به توصیه های پزشک تا اندازه زیادی می توان احتمال عفونت پس از درمان ایمپلنت را کاهش داد.منبع:
ایمپلنت


امضای کاربر : پیش به سوی موفقیت
دوشنبه 05 آذر 1397 - 13:13
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 5 کاربر از bita021 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: baharj & ashrafr & asmasaleh & dinidonya & saranaderi &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ