موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی درباره مجموعه موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!

تعداد بازدید : 19
نویسنده پیام
leiliii آفلاین


ارسال‌ها : 8
عضويت : 19 /7 /1398
موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!
جزیره هرمز در خلیج فارس یکی هدف های جذابی است که در سفرتان به جزیره‌ها جنوبی مرز و بوم از جمله قشم میتوانید تماشا از آن را در برنامه سفرتان قرار دهید . در شرایطی‌که قصد مهاجرت به جزیره هرمز را دارید در‌این مقاله از آرشین پرواز به معرفی موزه دکتر احمد نادعلیان یک کدام از کشش های این جزیره پرداخته ایم .
موزه دکتر احمد نادعلیان گنجینه ی اثر ها هنرمند پر اسم و رسم در میدان ی دربین المللی است , اثرها پزشک نادعلیان فعلا در بیشتراز 40 مرزو بوم قراردارد .
این موزه در یکی‌از محله های کهن شهر هرمز قراردارد و در سال 88 با تیتر هنرمندسرا فعال‌سازی شده و بعد ها در سال 91 مورد مرمت قرار گرفت و محل ورود این منزل متروکه با صورت و برنامه ای تازه به وسیله هنرمندان صورت گرفت و روند تزیین , ساخت و گسترش محل ورود موزه تا سال 93 ادامه پیدا کرد .
موزه پزشک نادعلیان
در موزه پزشک معالج نادعلیان میتوانید از نزدیک محل معاش این هنرمند را ببینید , همینطور اکثری از مستندات و اثرها پزشک معالج در فضا عالم را می‌توانید درین موزه ملاحظه کنید . علاوه بر اینها اثر ها و شغل های مشترک دکتر معالج نادعلیان به همراه زنان ساکن جزیره در‌این موزه حفظ می شود .
یکی‌از موردها دیدنی اعتنا درین موزه , نمایش استخوان ها و بقایای موجودات دریایی از جمله نهنگ است که برای هنرمندان الهام بخش و مورد دقت است .
درین موزه خاک‌های رنگی جزیره و کانی‌هایی که برای مصارف هنری به کار گیری می شود گردآوری شده‌است . همینطور در موزه پزشک معالج نادعلیان به زنان جزیره یادگرفتن می دهند که چه‌گونه با خاک های رنگی نگارگری نمایند .
مشاهده از این موزه متعدد و جالب است و شمارا با هنر محیطی و هنر زمین آشنا می نماید .
درواقع می توان اذعان کرد که‌این موزه , جای صلح هنرمند با محیط زیست و درختان است ; اثری از حضور بشر , آشغال و تخریب را در آن نمیبینید و خوی اثرها هنری تنها با به کار گیری از مواد مو جود در فضای سبز صورت می‌گیرد . این نقش ها گهگاه چهره یی از یک ماهی حک شده بر سنگ می‌باشند و گهگاه پیام صلحی که از رد یک دوچرخه بر کنار دریا میماند .
این موزه فعلا چهره یی جذاب دارااست و بدو ورودتان به موزه , آنچه که می بایست در رابطه هرمز , موزه نادعلیان و تاثیرش بر عمل های بومیان و زنان هنرمند جزیره گذارده است را در یک کلیپ و از لهجه نادعلیان برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد .
موزه دکتر نادعلیان
در غایت گفتنی است که موزه پزشک نادعلیان تیم ای از اثر ها هنری ساخته‌ زنان هنرمند , همینطور گروه ای بی نیاز از هنر سوزن‌ دوزی زنان هرمزگان بر پوشاک , مهرهای ساخته‌ شده از آشغال های جزیره و راءس یادگرفتن های هنری که بخش‌های دیگری از این موزه میباشند را داراست .
برای این که موزه دکتر نادعلیان بروید چندین مسیر پیش رو دارید :
مسیر نخستین : از باطن شهر , روبروی بانک ملی نگارگری ها را دنبال فرمایید .
مسیر دوم : از اسکله , وارد کوچه روبروی توکل مولا گردید و نگارگری ها را دنبال فرمایید .
مسیر سوم : از کنار دریا شرقی , وارد کوچه همسایه سفره منزل خاله فاطمه گردید و نگارگری ها را دنبال فرمایید .

سه شنبه 27 اسفند 1398 - 01:19
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ