کرونا یا کووید 19 چه علائم گوارشی ایجاد می کند؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
کرونا یا کووید 19 چه علائم گوارشی ایجاد می کند؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی اسهال / استفراغ -28-کرونا یا کووید 19 چه علائم گوارشی ایجاد می کند؟

تعداد بازدید : 10
نویسنده پیام
myblog آفلاین


ارسال‌ها : 31
عضويت : 10 /9 /1398
کرونا یا کووید 19 چه علائم گوارشی ایجاد می کند؟
در حال حاضر اغلب مردم بیماری کرونا را با علائم ریوی می شناسند، اما تحقیقات نشان داده که ویروس کووید 19 بر روی دستگاه گوارش بیماران هم تاثیر می گذارند و باعث بروز علائم گوارشی کرونا ویروس می شود. مطالعات جدیدی از کرونا ویروس در چین نشان داده که این ویروس ممکن است از طریق دستگاه گوارش از شخص بیمار به فرد دیگر منتقل شود.در مطالعات جدید محققان چینی که به تازگی در Gastroenterology، مجله انجمن آمریکایی گاستروانترولوژی منتشر شده است، محققان نشان داده اند که coronavirus بر روی دستگاه گوارش بیماران تاثیر می گذارد و باعث بروز علائم گوارشی کرونا ویروس می شوند. در میان برخی از یافته های قابل توجه، مشاهده شد که بخش بزرگی از بیماران کرونا ویروس قبل از بروز علائم تنفسی، علائم دیگری را مربوط به دستگاه گوارشی را تجربه کرده اند. محققان معتقدند نظارت بر علائم دستگاه گوارش اولیه در مبتلایان به کرونا می تواند در تشخیص زود رس این بیماری مفید و موثر باشد.علائم دستگاه گوارش در مبتلایان به کرونا، عبارتند از:

  • اسهال

  • حالت تهوع

  • استفراغ

  • درد شکمی


نشانه های بیماران مبتلا به کروناتحقیقات نشان می دهد که ویروس نه تنها از طریق راه های تنفسی بلکه از طریق آلودگی با مدفوع و دستگاه گوارش می تواند وارد بدن انسان می شود. همچنین مشاهده شد که coronavirus جدید قادر به نفوذ و حمله به کبد است و می تواند منجر به آسیب خفیف تا متوسط کبدی و افزایش آمینوترانسفراز، افزایش پروتئین و کمبود پروتئین در کبد شود. حتی ممکن است SARS-CoV-2 به طور مستقیم منجر به آسیب مجاری صفراوی شود.بسیاری از بیماران کرونا ویروس به جای علائم ویروسی کلاسیک مانند تب، فقط از اسهال رنج می برند. علائم اسهال ممکن است باعث انتقال بیماری از راه مدفوع بیماران خصوصاً در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب در سرویس های بهداشتی شود.همچنین ممکن است این ویروس کبد را هم درگیر کند. در عوارض کبدی چیزی که نگران کننده بوده و گزارشاتی درباره آن وجود دارد، این است به دلیل اینکه ویروس کرونا باعث افزایش انعقاد می‌شود، می‌تواند در رگ اصلی کبد با ایجاد لخته، ترمبوز ایجاد کند.

منبع: darmanblog.yektablog.net

یکشنبه 15 تیر 1399 - 12:19
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ